Проучване: Тежките коли не са по-сигурни
Проучване: Тежките коли не са по-сигурни. По-големите и по-тежки коли не подсигуряват, че в тях пасажерите са по-защитени при произшествия.
Това демонстрира изследване на американския институт за сигурност на придвижването IIHS. Експертите са анализирали катастрофи, при които е умрял най-малко един лидер и са пресметнали риска според от тежестта на колата.
Действително има разлика при съпоставяне сред колите с ниско и приблизително тегло, като в по-леките има повече смъртни случаи. При съпоставяне сред коли със приблизително и високо тегло обаче тези със приблизително се демонстрират като по-безопасни.
При тежките транспортни средства има регистрирани повече починали в произшествия. Най-смъртоносните коли се оказват най-тегките пикапи. Вероятно заради огромната си маса те предизвикват по-тежки вреди върху здравето на своите пасажери при произшествия.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




